Emziren Anne Diyeti

emziren anne diyeti

Kadınların en büyük korkularından biri gebelik sırasında aldıkları fazla kilolardır. Normal koşullar altında sağlıklı bir doğum gerçekleştirmiş bir kadın doğal olarak minimum 10 kilo alacaktır. Doğum yapan annelerin belki de en önemli stres kaynaklarından biri aldıkları bu kiloları vererek eski haline geri dönmektir. Bir taraftan bebeği emzirmek, diğer taraftan kilo vermek için diyet yapmak çok dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Bu sebeple emziren anne diyeti konusunda nitelikli bilgilere sahip olmak gerekecektir. Keza yanlış bir diyet bebeğin sağlıksız beslenmesine neden olabilecektir. Normal koşullar altında emziren bir anne günlük 1800 ile 2000 kalori arasında besin alması gerekir. Aynı şekilde emziren anne beslenmesine dikkat etmeli ve bebeğin gelişimine de destek sunacak besin öğelerine de ağırlık vermelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>